♥ | YaseminCemre FanClub © 2009 | ♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Yalın'a çalıntı şarkı iddaaları!

3 posters
YazarMesaj
EcoShy
Üst Düzey Admin Ecem
Üst Düzey Admin Ecem
EcoShy

Yalın'a çalıntı şarkı iddaaları! Empty
MesajKonu: Yalın'a çalıntı şarkı iddaaları!   Yalın'a çalıntı şarkı iddaaları! Icon_minitimePaz Haz. 14, 2009 10:58 am

Eurovision sona erdi, Yalın'ın Eurovision sorunsalı başladı. Yeni şarkısı Bit Pazarı'nın yarışma birincisi Norveç'in Fairy Tales şarkısı ile olan benzerliği yüzünden zor günler geçiren Yalın,Ayşe Özyılmazel ile olan röportajında ilginç açıklamalarda bulundu...

Ah be kardeşim başınıza neler geldi?
- Başıma gelen geldi, daha da gelir. Başıma gelen her şeye "Eyvallah," demeyi öğrendim.

- Sıcak gündemden başlayalım, Eurovision'u kazanan Norveç'in şarkısını ilk ne zaman dinlediniz?
- Eurovision final gecesinden yaklaşık 10 gün önce bir arkadaşım dinletti. Bu şarkıyla beraber Almanya ve Yunanistan'ın şarkısını da dinledim.

- Haberler çıktı, ilk tepkiniz?
- Şaşırdım çünkü şarkıların introlarının kemanla çalınıyor olması dışında benzerlikleri ve bir kopya durumu olmadığına eminim. Bu saçma durumun içine çekilmiş olmaktan, insanların ve kendi zamanımı bu konuya harcamış olmaktan üzüntü duyuyorum.

- Aylarca albümüne emek vermiş bir müzisyende bu haberler ne yaratır?
- Çok büyük hayal kırıklığı yaratıyor. Türk müzisyenlerine güven olmadığını ve kendi öz melodilerimize sahip çıkamadığımızı düşündürür. Çünkü Bit Pazarı'nın introsundaki melodi hangi enstrümanla çalınırsa çalınsın Anadolu'ya ait bir melodi. Kaldı ki benim bu albüm için, prodüktörüm Alper Erinç'e getirdiğim ilk şarkılarda ve bilgisayar kayıtlarında aranjmanın yapıldığı tarihler 2007 aralık olarak gözüküyor.

- Bu ne? Kötü şans mı? Tesadüf mü? Herkesin başına gelebilir mi?
- Herkesin başına gelebilir. Maalesef başarının cezasız kalmadığı bir düzende yaşıyoruz.

- Peki müzisyenlerin çıkıp sizi eleştirmesi?
- Besteci olarak beni bağlayan bir durum yok, bu aranjmanla ilgili bir konu. Alper de bugün kameralara bilgisayar tarihini gösterdi. Akıl sağlığı yerinde olan, müzik kulağı olan herkes bu iki şarkının birbirinin kopyası olmadığını bilir. Bu saçmalıkların dışında durmayı tercih ediyorum.

- Son albümüzden bu albüme tarzınız değişmiş. Nedir sizde değişen?
- Tarzım değişmedi aslında, değişen benim. Üç albümdür sakladığım, biraz daha deli tarafım.

- Sizde deli bir taraf vardı da bugüne kadar biz mi görmedik?
- Konserlerime gelmiş olanların fark ettiği ama şarkıları radyolardan ve CD'den dinleyenlerin bilmediği şeyler bunlar. İnsanın bin türlü hali vardır. Üç albümdür gizlediğim hallerimden bazılarına yol verdim....
http://www.yasemincemre.yetkinforum.com
kroniq_yoshyci
Moderatör
Moderatör
kroniq_yoshyci

MesajKonu: Geri: Yalın'a çalıntı şarkı iddaaları!   Yalın'a çalıntı şarkı iddaaları! Icon_minitimePaz Haz. 14, 2009 2:21 pm

saqoL Cnm bunDan HabeRim vaRdı...
http://www.hepsiciyiz.forumb.biz
ßwaek
Üst Düzey Admin Sultan
Üst Düzey Admin Sultan
ßwaek

MesajKonu: Geri: Yalın'a çalıntı şarkı iddaaları!   Yalın'a çalıntı şarkı iddaaları! Icon_minitimePaz Haz. 14, 2009 2:23 pm

SaqoL benim yoktu Very Happy
http://www.selenagomez.forumr.biz
EcoShy
Üst Düzey Admin Ecem
Üst Düzey Admin Ecem
EcoShy

MesajKonu: Geri: Yalın'a çalıntı şarkı iddaaları!   Yalın'a çalıntı şarkı iddaaları! Icon_minitimePaz Haz. 14, 2009 2:28 pm

rica ederim kızlar ...
http://www.yasemincemre.yetkinforum.com

Yalın'a çalıntı şarkı iddaaları!
1 sayfadaki 1 sayfası